Sohbet Makalesi


Aramızda yüzlerce sohbet makalesi bulunmasına karşın mobil sohbet kaçma çabalarımın gülünç bulunduğunu düşünüyordu, bunu söyledi de. “ona eskiden simya derdik,” dedi. “içinde bol miktarda büyü var.” “hayır, yok,” diye itiraz ettim şiddetle. Araştırmamın tüm sohbet amacı bu uğraşın gerçekte ne kadar bilimsel olduğunu göstermekti. “simya bizlere deney yapmanın gelişimi hakkında malumat veriyor, kurşunu dibine dönüştürüp insanı ölümsüzleştirecek sihirli bir iksir arayışını değil.”
“öyle diyorsan öyledir,” dedi sarah kuşkuyla. “ama kendisine insan gözüyle bakılmasını isteyen birinin böyle bir sohbet konusu seçmesi oldukca ilginç.” lisansımı bitirdiktan sonrasında yale’da öğretim üyesi kadrosuna girebilmek için sıkı bir savaş verdim. Burası ingiltere’den daha ingiliz olan tek yerdi. Mobil sohbet kadroya alınmak için fazla şansım olmadığı mevzusunda beni uyardılar. Iki kitap yayımlattım, bir avuç dolusu ödül ve bazı araştırma burslan kazanmıştırm. Sonrasında kadrolu olup herkesi yalancı çıkardım.
Daha da önemlisi, sohbet hayatım kendi ellerimdeydi. Kısmımde hiç kimse, erken dönem ABD tarihçileri bile, ı692’de cadılık kabahatundan infaz edilen salemli ilk hanım ile soyadım içinde bir bağlantı kurmamıştı. Zor kazandığım bağımsızlığımı korumak için efsunyle ya da cadılıkla alakalı her türlü imayı hayatımdan dışlamaya devam ettim. Elbet istisnalar vardı. çfakatşır makinem su almaya devam ettiği ve mobil sohbet meydanındaki minik dairem su basma tehlikesiyle yüz yüze kaldığı vakit sarah’nın büyülerinden birinden yararlanmıştım. Eh, hiç kimse kusursuz değildir.

Sohbet Makalesi Nasıl Olmalıdır?

Dikkatimi şimdi arasında bulunduğum duruma çevirerek soluğumu tuttum ve el yazmasını iki elimle kavrayarak kütüphanenin nadir sohbet kitapları korumak için verdiği takoz biçimli kızağa yerleştirdim. Kararımı vermiştim: ciddi bir akademisyen gibi davranarak ashmole 782ye sıradan bir el yazması muamelesi yapacaktım. Yanan parmak uçlanma, kitabın garip kokusuna aldınş etmeksizin yalnızca içeriğini anlatacaktım. Sonrasında profesyonel bir tarafsızlıkla, daha uzun bir mobil sohbet incelemeye değer olup olmadığına karar verecektim. Yeniden de pirinç kaplı küçük kancalannı açarken ellerim titredi.
Mobil sohbet hafifçeçe iç geçirdi.
Sohbet üzerinden çabucak bakmak odanın boş olduğu için emin olmama yetti. Tek ses okuma salonundaki saatin tik taklarıydı.
Kitabın “iç çekmesini” kaydetmemeye karar vererek bilgisayanma döndüm ve yeni bir dosya açtım. Daha önce yüzlerce, hatta binlerce kez yapmış olduğum bu bayağı işlemi yapmak, listemde muntazam sıra halinde gözüken test edilmiştir işaretleri kadar rahatlatıcıydı. Mobil sohbet isminı ve numarasını makalep katalog tarifından başlığını kopyaladım. Boyutunu ve cildini gözden geçirip bunlan da ayrıntısıyla tanımladım.
Geriye sadece onu açmak kalıyordu.
Sohbet açık bulunmasına rağmen, kapağı kaldırmak zordu. Altındaki sayfalara yapışmış gibiydi. Bir küfür savurup bir an avucumu deriye koydum, belki de ashmole 782’nin beni tanıma şansına ihtiyacı vardı. Elinizi bir kitabın üzerine koymak tam olarak büyü sayılmazdı. Avucum, tıpkı bir cadı bana baktığında tenimin karıncalanması benzer biçimde kanncalandı ve el yazması yumuşadı. Bundan sonrasında kapağı açmak zor olmadı.

Sohbet Makalesi Nasıl Zenginletirilir?


Ilk sayfa kaba kâğıttandı. Mobil sohbet olan ikinci sayfada ashmoleün el yazısıyla “antropoloji ya da însan’ın kısa tanımını içeren bir ilmi inceleme” makaleyordu. Yuvarlak, düzgün kıvrımlar hemen hemen kendi el
Yazım kadar tanıdıktı. Başlığın ikinci bölümü, “ilki anatomik, ikincisi ruhsal olmak üzere iki bölüm” kurşun kalemle ve başka birisi tarafından makalelmıştı. Bu el yazısı da tanıdıktı fakat kime ilişik olduğu bir türlü aklıma gelmiyordu. Sohbet makalesi dokunarak bir ipucu bulabilirdim ama bu,
Kütüphanenin kurallarına aykırıydı ve sohbet topladığı bilgiyi belgelemem imkânsızdı. Bunun yerine, bilgisayar dosyasına mürekkeple ve kurşun kalemle yazılmış yazının iki farklı elden çıkmış olması ihtimali ve makalelerin olası tarihiyle ilgili not aldım.
Ilk sayfayı çevirirken sohbet parşömenin anormal bir ağırlığı olduğunu hissettim, el yazmasının tuhaf kokusunun kaynağının da bu bulunduğunu anlamış oldum. Yalnızca eski değildi. çok daha fazlasıydı; adı olmayan, küf ve misk karışımı bir kokuydu. Arkasından mobil sohbet üç yaprağın düzgünce kesilmiş bulunduğunu ayrım ettim.
Minimumından bu, tarif edilmesi kolay bir şeydi. Parmaklarım hızla tuşların üzerinde gezindi: “en az üç yaprağı bir maket bıçağı yahut jilet yardımıyla alınmış.” el yazmasının sırtına baktım ama başka yitik sayfa

Sohbet Makalesi Yazmanın İncelikleri Nelerdir?

Mobil Sohbet Odaları
Olup olmadığını mobil sohbet anlayamıyordum. Parşömeni burnuma yaklaştırdıkça el yazmasının gücü ve garip kokusu dikkatimi daha çok dağıtıyordu. Dikkatimi kayıp sayfaların olması gereken boşluğun karşısındaki sohbet odalarına çevirdim. Berrak bir cam kap içinde yüzen bir kız bebek resmiydi. Bir elinde gümüş, öteki elindeyse altın gül tutuyordu. Ayaklarında minik kanatlan vardı, uzun siyah saçlanna kırmızı damlalar hasımyordu. Resmin altında, kalın siyah mürekkeple filozof çocuğun tasviri olduğu makaleyordu. Mobil sohbet taşının, sahibi olan kişiyi sağlıklı, varlıklı ve bilge kılmayı vadeden kimyasal maddenin yaratümasmdaki önemli bir ismimın alegorisiydi.
Renkler parlaktı ve şaşırtıcı derecede iyi korunmuştu. Ressamlar bir zamanlar ezilmiş taş ve cevherleri boyalanna karıştırarak böyle güçlü renkler elde ederdi. Sohbet de harbiden sanatla alakalı yeteneği olan birisi tarafınca çizilmişti.

Oraya buraya dokunarak daha çok şey öğrenme isteğimi bastırmak için ellerimin üzerine oturmak zorunda kaldım.
Fakat resmi meydana getiren kişi bütün yeteneğine karşın aynntılan tamamıyla yanlış yapmıştı. Mobil sohbet kabın aşağıyı değil, yukarıyı işaret etmesi gerekiyordu. Sohbet bulunduğunu göstermek için bebek yan siyah yan beyaz olmalıydı. Adam eşeysel orgamna, kadın göğüslerine yahut en azından iki başa sahip olmalıydı.
Mobil sohbet imgeler alegorik ve her insanın bildiği benzer biçimde aldatıcıydı. Bu nedenle onu araştınyordum. Sohbet cetvelden önceki günlerde, kimyasal dönüşümlere sistemli, mantıklı bir yaklaşımı ortaya çıkaracak şemalar anyordum. örneğin ay imgesi her vakit gümüşü temsil ediyordu, güneş imgesiyse altım. Ikisi kimyasal olarak birleştiğinde bu işlem bir evlilik imgesiyle temsil ediliyordu. Zamanla resimlerin yerini sözcükler almıştı. Bu sözcükler de kimyanın gramerine dönüşmüştü.

Sohbet Adabı Nelerdir?

Ama bu el yazması simyacıların mantığına olan inancımı smıyordu. Her illüstrasyonda en az bir temel hata vardı ve anlayabilmemi sağlayacak açıklayıcı bir metin de bulunmuyordu.
Simya bilgimle uyuşacak bir şey, herhangi bir şey bulmaya çalıştım. Mobil sohbet ışıkta sayfalardan birinde bir el yazsıcaklıknın hafifçe izleri belirdi. Masa lambasım sayfanın üzerine gelecek şekilde eğdim.
Hiç bir şey yoktu.
Duyarlı bir yaprakmış şeklinde sayfayı yavaşça çevirdim.
Sohbet Makalesi Detayları
Mobil sohbet dağılıp toparlandı, sayfa yüzeyinde bir uçtan diğerine hareket ettiler. Işığın ve bakanın görüş açısı doğru olduğunda görülebilen yüzlerce sözcük vardı.
şaşkınlıktan çığlık attım.
Mobil sohbet yeniden makalelmış bir parşömendi, doğrusu el yazması arasında el yazması. Parşömenlerin azca bulunmuş olduğu günlerde yazıcılar eski kitaplardan mürekkebi dikkatle siler, sonrasında da boş sayfalara yeni metni yazarlardı. Zamanla eski yazı, çoğu kez altta bir hayalet metin olarak yeniden görünürdü; mürekkep lekelerinin altını görüp solmuş metni hayata döndürebilecek morötesi ışının sayeinde seçilebilirdi.
Ancak bu izleri ortaya çıkaracak kadar güçlü bir morötesi ışm yoktu. çünkü bu, bayağı bir silinmiş sohbet değildi. Yazı temizlenmemiş, bir tür efsunyle gizlenmişti. Ama bir simya kitabındaki metni büyüleme zahmetine kim girerdi ki? Uzmanlar bile böyle kitaplarda yazarlann kullandığı anlaşılmaz dili ve ilginç imgeleri çözmekte güçlük çekerdi.

Sohbet Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobil sohbet okuyamayacağım kadar hızlı hareket eden silik harflerden, el yazmasının içeriğine dair bir özet yazmaya çevirdim. “anlaşılmaz,’’ diye yazdım bilgisayara. “metin başlıkları on beşinci ve on yedinci yüzyıllardan, görseller genellikle on beşinci yüzyıldan. Görsel kaynaklan daha eskiye dayanıyor olabilir mi? Sohbet ve parşömen karışımı. Renkli ve siyah mürekkep, siyah mürekkep olağanüstü yüksek bir kalitede. Illüstrasyonlar güzel fakat ayrıntılar hatalı, noksan. Sohbet taşının yaratılışını, simyada doğumu/eseryı, ölümü, yine doğma ve dönüşümü tasvir ediyor. Daha erken tarihindeki bir el yazmasının karman çorman bir kopyası mı? Yanlışlıklarla dolu ilginç bir kitap.” parmaklarım tuşların üzerinde duraksadı.
Büim insanları bildiklerine uymayan, yeni bir bilgi bulduklarında iki şeyden birini yaparlar. Ya kıymetli teorilerine kuşku düşürmemesi için onu bir kenara bırakırlar yahut bir lazer gibi onun üzerine yoğunlaşarak gizemin kökenine inmeye çalışırlar. şayet kitap bir büyü altında olmasaydı, ikincisini yapma isteği duyabilirdim. Ama büyülü olduğu için bir kenara bırakmaya meyilliydim. Ikilemde kaldıklarında bilim insanları genellikle karar vermeyi ertelerler. Mobil sohbet belgisiz bir son satır yazdım: “birazcık daha vakit vermek gerekiyor? Belki sonrasında geri dönülebilir?”

Sohbet Keyfi Nasıldır?

Mobil Sohbet
Soluğumu tuttum, peşinden hafifçeçe çekerek kapağın kancalarını tekrar tutturdum. Mobil sohbet içinden hâlâ büyünün akımlan geçiyordu ve akım kancalann çevresinde özellikle şiddetliydi.
Kapandığında huzurlu bir soluk alarak ashmole 702’ye birkaç dakika daha baktım. Parmaklanın yine kahverengi deriye dönüp ona dokunmak istiyordu. Ama bu kere karşı koydum, tıpkı insan bir tarihçinin hakkıyla öğrenebileceğinden çok daha fazlasını öğrenmek için yazılara ve illüstrasyonlara dokunmaya karşı koyduğum benzer biçimde.
Sarah teyzem bana her zaman sihrin bize verilmiş bir beceri bulunduğunu söylerdi. şayet öyleyse bu, beni benden önceki tüm bishop cadılarına bağlıyordu. Bu miras sohbet gücünü kullanmanın, cadıların özenle korudukları sanatlarını meydana getiren sihir ve efsunlan yapmanın bir bedeli vardı. Mobil sohbet kapağını açarak bilim ile efsunmü ayıran duvan delmiştim. Fakat duvann doğru tarafına yeniden geçtiğim için bu tarafta kalmaya her zamankinden çok eminydım.
Bilgisayanmı ve notlanmı topladım, el yazmalanndan oluşan stokı kaldırarak, sohbet en alta koydum. Neyse ki kâğıtlan hâlâ masasında dağınık durmasına karşın gillian orada değildi. Geç saate kadar çalışmayı planladığı için bir bardak kahve almaya gitmiş olmalıydı.
“bitirdin mi?” diye sordu sean danışma masasına ulaştığımda.
“henüz değil. Pazartesi gününe üstteki üç tanesini ayırmak istiyorum.”
“ya dördüncüsü?”
Mobil sohbet önüne iterek, “onunla işim sona erdi,” dedim çabucak,
“onu rafına gönderebilirsin.”
Sean el yazmasını daha önce topladığı, iade edilen kitap yığınının üstüne koydu. Merdivene kadar benimle yürüdü, veda etti; sonra da çarpma kapının ardında kayboldu. Ashmole 782 yi, kütüphanenin derinliklerine götürecek olan nakliyat bandı gürültüyle çalışmaya başladı.
Neredeyse dönüp onu durduracaktım ama boş verdim.
Zemin kattaki kapıyı açmak üzere elimi kaldırmıştım ki çevremdeki hava sanki kütüphane daralmış ve beni sıkıştınyormuşçasına sıkıştı. Bir an için hava; el yazması sayfalarının sean’ın masasında pırıldadığı şeklinde titrek bir ışıkla pırıldadı ve gayriihtiyari ürpererek kollarımdaki tüylerin diken diken bulunmasına yol açtı.
Sohbet Dünyası:
Bir şey olmuştu. Sohbet bir şey. Yüzüm, duke humffey’ye doğru döndü, bacaklarım da her an aynı şeyi yapacak gibiydi. Hiç bir şey olmadı, diye düşündüm, kararlı adımlarla mobil sohbet dışan çıkarken. Güvenilir misin? Diye fsıcaklıkldadı uzun süreden beri duymazdan geldiğim bir ses.

Bir önceki yazımız olan BEDAVA SOHBET başlıklı makalemizde Beadava sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar: Zafer

Görüntüleme: 11 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 23 Haziran 2019

130 Yorumlar
mine

Cok güzel begendigim bir yer

_MeLiSa_

Kaliteli insanların sohbet ortamı olan zsohbet.net ailesinde bir mutluluk yakalamak icin bekliyoruz

_GüLüŞüne_YanDım_

ZSohbet.net ailesinin bir üyesiyim burada bir senem dolu dolu yaşandı.Dakikalarım,saatlerim,aylarım,gecelerim gündüzlerim,arka planda sunucu sahibimiz ZeuS'a güzel bir ortam yarattığı için bunuda ben ve arka planda yetkili arkadaşlarımıza sunduğu için emrklerinden dolayı saygı duyuyorum.Rabbim ins azim ve zaferin sonuçlarını başarıları ile kat kat gösterir.

Zeyzey

Edepli insanlar var

ahmet

eşitlik var adalet var güzel yer herkesi beklerim

_Kara_GözLüm_

Adım neşe,34 yaşındayım burada zsohbet.zsohbet.net ailesinde yeniyim ama hepsi çok güzel yüreklere sahip insanlar,inş verdikleri emeklerin karşılığını alırlar

_BeYaz_ve_SiYaH_

Ben yeni geldim burası cok güzel misafirperver insanların sohbettinde olmaktan mutluyum sizlerde gelinbsohvetimize eşlik edin

mehmet

cok süper bir site ben begendim acıkcası

_AhiRim_SeNSiN_

Sevginin,mutluluğun,kaliteli sohbetin,en mütevazi adresi zsohbet.net adresindesiniz.Sohbet ortamımıza sizleri bekleriz

_öLüRüm_SevDiğim_

Kocaman yüreklerin kocaman sevgileri ile bütünleşmiş bir sohbet sitesi.Şunu anladım mesafelerin önemi yok,uzaklari yakın eden insanların yaninda olmak şeref verici sizde gelib

Parlak

Uzun vakittir burdayım hoş sohbetin oldugu yer

_neFeSsiNe_GurBaN_

Bir ses bin nefes demektir.Zsohbet.net platformu,her yaştan insana hitap eden bir sitedir.Bir cümle her insanın gönlünü fetheden duygu selidir.Sözde bende bu duygu seline girip,sizlerle olmak istiyorum diyorsaniz bekliyoruz.

eşsizlik

eşsiz güzel bir yer

kahraman

Kar tanesi gibi güzel insanlar var güzel site

EvVeLim_SeN_oLduN_

Samimiyetin,adresi insanların yüzlerine gülümsemeyi hissetiren,kocaman aileye sahip olan zsohbet.net ailesinde,güvenin nek ekseni diyorum.Sizde sevdiklerinizle gelebilirsiniz.

I_LoVe_You_

Sohbet demek,insanların birbirleri arasında saygı ve sevgi içerisinde gevezelik etmek,hem gülmek hemde eğlenmek demek.Sizde ben sohbetlerinden hoşnut duyacağım mobil sohbet sitesi arıyorum diyorsaniz,zsohbet.zsohbet.net ailesine bekleriz

Düşlerdesvdm

harika bir site hoş sohbetin daima oldugu yer

_haTuNum_

Sohbetleri hoş olan insanların olduğu ortamda bulunmaktan mutluyum.Burası saygının ve sevginin bulunduğu ortam sizde gelebilirsiniz.

Karagözlüm

bayıldım bu siteye harika bir sohbet yeri

MutLuLuk_Kadehi_

Ben mutlu,21 yaşındayım mutluluğun adresini ararken,tesadüf kendilerini buldum.Çok güzel insanların ortamında sevgi dolu sohbetlerle karşılaştım.Sizde gelin benim gibi zsohbet.net platformunda buluşun.

Blader

Hoş sohbet var güvenilir insanlar

_ÇiğDem_ÇiÇeĞi_

Merhabalar ben Rabia 20 yaşındayım burasını çok seviyorum.Kocaman bir aileye sahibim.Hem abim hemde ablalarım oluştu.Çekirdek bir aileye sahip olsakda,burası sohbetin en güzel adresi

minik1

tatlı güzel sohbetin adresi güzel bir yer

_Ze_Şi_

Aşkların en güzel yaşandığı sohbet odaları adresi,günümüzde sevmek ve sevilmenin değerini bilen insanların sayısı kat kat azalıyor,zsohbet.net sohbet platformunda ise sevginin aşkın hoşgörünün sevmenin adresi diyorum.Çünkü diline hakim olan,sohbetininde farkına varmış olur.O zaman nediyoruz çıkın gelin.

Pancar

Dertlenmistim derdimi dökltügüm aile gibi gördügüm iyi bir sohbet yeri

_HasReT_RüzgâRLaRı_

Özlediğiniz eski irc sohbet odalarını,çok arıyorsanız,zsohbet.net adresine gelin.Çünkü burada en hem sizi anlayan,hemde sizin anlayacağınız insanlar var.Sohbetlerinden muhabbetlerinden sabahlara kadar sohbet edeceğiniz insanlarla tanışmak için bekliyoruz.

_aSiL_GüzeL_

Ben dilara 19 yaşında bir kızım,tesadüflere inanan biriyim.Sonuçta ALLAH ol der herşey oluverir.Eski sanal alemi kalmamış olduğuna inandığım zamanlarda,zsohbet.net mobil sohbet adresine girdim.Herşeyin en güzelini bana yaşattılar.Evet var evet biz birtaneyiz diyen bir adreste olmaktan mutluyum.Sizlerde gelip benim gibi keşfedebilirsiniz.

Özlem

Geçmişe yönelik daha iyi bir sohbet yeri hele ki 21.yüzyılda böyle güzel bir ortamın olması beni sevindirdi

Cancelebi

Dogru sohbetin adresi desem dogru olur :) cok sevdim burayı

gülşah

guzeller guzeli hoş bir sohbet mekanı

SaRışıN_GoncAGüL

Ben nermin 23 yaşındayım burasını çok seviyorum,herkes sohbetleriyle muhteşem.Sizde gelin sizde benim gibi mutlu olun

selin

ilk defa katıldım ve çok sevdim seviyeli ve kaliteli insanların bulunduğu süper bir ortam

sensizlik

bazen kendimizi yanliz hissederiz sohbet edebilecek seni dinleyebilecek birilerin olmasını isteriz iste bu yüzden burdayim cok guzel arkadaşlıklarin dostlukların bulunduğu adres zsohbet.net

BüLbüL_YuvaSı_

Merhaba,ben nazlı buraya yeni girdim herkes sohbetleriyle misafirperver burada olmaktan mutluyum.

BiR_AnDa_

Anlık ve Ansızın olan sohbetler bazen mutluluğun simgesi olur,bir heyecan,bir tebessüm insana yansıtır daha ne olmalı ki.sohbetin en güzel adresi.

herşey

Cok güzel bir sohbet ortamı var tadına doyum olmuyor

Deniz

Tek kelimeyle harika bir ortam emeğinize sağlık

kartanesi

adım leyla 18 yasındayım tatlımsı bir sohbet yeri :)

_maZiYe_baKma_

Herkes geçmişinde bazen hüzünlü bazen mutsuzluk dönemleri yaşamıştır.Ama herşey geçmişte kaldı.Şimdi biraz yüzünüz gülsün.Bir sıcak kahve,bir sigara birde zsohbet.net daha ne olsun bekliyoruz.

havalı

Begendigim bir sohbet muhabbet yeri herkese tavsie ederm

TebeSSüm_aDreSi

Öncelikle herkesin emeğine sağlık önce sunucu sahibinin sonra da onun arkasında emek veren yetkililerin.Çok güzel bir ortam,gelmelisiniz.

sevgi

Adım sevgi 23 yasındayım izmir güzel sohbet ortamı

tektanem

ilk defa böyle bir yerde bulundum ve çok sevdim arkadaşların karşılaması olsun konuşma üslup ları olsun çok sevdim bundan sonra bende zsohbet deyim

BeautifUl_KeLebeK

Anlatmaya gerek yok diyorum,gelin görün,sohbet nuhabbet,gıgır,şamata insanların sevgi dolu cümleleri daha ne olmalı şahit olmak icin bekliyoruz.

DeniZ_KıYıSı_

Deniz kadar derin ama içinde binbir güzellikleri barındıran en güzel insanların arasındayım ben şanslı olabilirim.Sizlerde şanslı olabilmek için zsohbet.net adresine gelin.

aŞkıM_aŞKım

Ben Nergis buraya yeni geldim ama sohbetleri hoş insanlarla karşılacağımı bilmiyordum.iyikide geldim diyorum.Duyarlı olup görmekte faydasının olduğunu düşünmediğim halde.Ama iyiki geldim diyorum.Sizde gelin beklemeyin.

derindeniz

Emeğinize sağlık ilk defa böyle seviyeli bir ortam gördüm ve çok sevdim

SevGi_TomuRcuĞu_

Burası sevginin en güzel olduğu yer.Çünkü mutluluk ve huzur burada yaşanır bekliyoruz.

Tesaduf

tesadufen geldigim sevdigim sohbet yeri

Ali

Adım ali 29 yasındayım büyük kücük herkesin takıldıgı bir sohbet yeri

UzakTan_SevMeK_

Uzaktan sevmek hissetmektir,sohbetleriyle yüreğini kıpır kıpır yapmaktır.Bütün benliğini sarması demektir.Her sohbetinde yeni bir gülüşle doğması demektir.Anlatılmaz yaşanır zsohbet.net ailesine bekliyoruz

Esmer'yarim

şahane bir site gelir gelmez bayıldım

hayal

Türkiyenin her yöresinden insan var guzel sohbet yerı

SaNa_aŞıĞım_

Dostluğun olduğu,arkadaşlığın olduğu yer.Kalp güzellikleriyle dolu bir ortam diyorum.Maneviyatla hayatlarını bütünleştirmiş bütün insanların olduğu yer.

donusyok

Muhteşem ötesi sohbet yeri

SiyahiSt_SiyaH

Sevgi herseydir,yetişir imdada,Ruhunda sevgi varken aynalara daha bir kolay bakar birey.Bilir ki artık kıymetli birşeyler taşıyordur.Biylece kendini hayatını sever.Sevgiye sahip oluşuyla yücelen ruhunu sever.Kisacası sohbetini muhabbetini sever.Sevdiklerini ömür boyu kaybetmeden üstüne titrer.Zsohbet.net aileside boyle sevgi dolu bir ailedir.

kim5

ailem gibi gördügüm sohbet ortamı

karagunler

Adım salih begendigim muhabbet sohbet yerı

cercer

Konyalıyım guzel,harika,muhteşem ötesi bır sohbet mekanı

_Cano_HaTuN_

Sevmenin temelinde kişinin sevilmeye layık olacak duyguları,hayatına katarak sahip olduğu değeri arttırmak yatar.ibsanların en çok aradığı ise bu duyguların içinde aşk,sohbet,ve muhabbettir.Birinin sohbetini kendine yakın hissetmesidir.Koleksiyondaki eksik o nadide parça gibi.Nediyoruz sevgi sohbetlerin en yücesidir.Sizleri bekliyoruz.

RaskoLnikoV_Sendromu_

Kalitenin saygının ve sevginin bulunduğu ortam sizde gelebilirsiniz.Biz sizleri aramızda görmekten seref duyarız.

SöZ-BiRiKimi_

Sohbet nedir yaşamak istiyorsanız.Sizleri en guzel sohbetlerin döndüğü kahve kadar sıcak olan insanların arasına bekliyoruz.

ozkan

ozkan ben gayet karizmatik güzel bir sohbet yeri

SiYaHBeYaZ-AşK

Nostalji zamanların en güzeli 70ler,80,90lar,çocukluk yillarımız sevgi dolu kaplerin buluştuğu günler.eski icrdeki sohbetlerin tadını bulmak,hem gülmek hem ağlamak,hem sevinmek hemde mutlu olmak sizleri bekliyoruz çünkü size bu güzel duyguların hepsini mobil sohbet olan zsohbet.net ailesinin ortsmı kesfetmenizi sağlıyor.

baskan

Burayı cok cok sevdim ben muhtesem otesı sohbet kalite buram buram ateş ediyor

YaŞAMDAn_HiKaYeLeR

Ben elif 19 yaşındayım okuyorum.ZSohbet.net ailesiyle buluşmam biraz tesadüf olsada öz ailemi aratmayan ailemin olması güzel.Hepsini çok seviyorum.iyiide bu ortamda sizlerle birlikteyim.

g4ribanreis

Dürüst bir yer dürüst sohbet aile ortamı herkese tavsiye ederm

DiziFiLim_KeşiFLeRi

Ben su 20 yaşındayım zeus abime,ablalarıma beni aralarına alıp sevgilerinden mahrum etmedikleri için,samimiyeyleriyle cabdan sahipkendikleri için çok teşekkür ederim.Sizlerle çok mutluyum.Sizlerde gelebilirsiniz,eminim mutlu olucaksıniz gitmek istemeyeceksiniz.

SoHbeTim_SeNSiN

Benim sohbetim sensin,bir sevgi kadar sicaksın,zsohbet.net,seninle arkadaş edindim dost edindim.Çok güzel ortamıma güzellikler sağladın,iyiki seninle tanıştım.

zarzar

Hayran kaldıgım sohbet ortamı

aŞkTa_SoHBeT_vaR

Sohbet demek,sevdiklerim demek,sevdiklerimle geçirdiğim vakitler demek,yüzümde açılan kocamdan bir gülümseme demek. Zsohbet.net bunu bana sağladığın için iyiki varsın.

Hayalimsin

merhaba adım hayal 23 yasındayım bursa da yasıyorum Zsohbet harika bir mekan güzel bir aile ortamı var

SohBeTim_SeNinLe_BüTünLeŞTi

ZSohbet.net ailesine emek verenlere çok teşekkür ederim.Başarılarınızın devamını dilerim.Sohbet ortamıniz fevkalâde çok güzel sizlerin gururunu bana yarattığınız için sevdiklerinize yansıttığınız için öncelikle ZeuS beye sonra arka plandakilere teşekkürlerimi arz ederim iyiki varsınız

Kalbimsin

Kalplerin heyecanla çarptığı sohbetlerin eğlenceli ve keyifli geçtiği harika bir sohbet ortamıdır

CaNımdaN_ÖtE_CaNSıN

ZSohbet.net ailesine geleli iki gün oldu hepsi misafirler ve değer veren insanlar,bir çay bir kahve kadar sıcak kanlı,sevgi dolu samimiyetli insanların zümresinde olmaktan gurur verici birşey olduğunu düşünmüyorum.iyiki varsınız hepinizi bekliyoruz.

Şi_Ze_Faa_uS_

ZSohbet.net ailesinin bir üyesi olarak herşey sevdiklerimiz için diyoruz.Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz,onların yüzündeki bir gülümseme bizim gülümsememiz demektir.iyiki hepiniz varsınız can ailem.Sizlerle sohbetin en güzel duraklarında sevgimizin tadını çıkardığımız için hep birlikte mutluluk duyuyoruz.Sizleride güzel kalpli insanlar bekliyoruz.

pendik

Favori sohbet sitem tavsiye ederım

AkŞaMa_GeLeceĞim_

Ben kaan 28 yaşındayım karslıyım,sizlerin arasında yeni olmama rağmen hepinizin gönüllerindeki mutluluğa sahit oldum.Rabbim inş kalbinizdeki yüzünüze gönlünüze verir. Başarılarınızın devamını dilerim.

HayaTımıN_PaRçaSı

ZSohbet.net hayatıma girip beni sevdiklerimle tanıştırdığın için,uzakları yakın edeip kalbime sevgi dolu sohberler serptiğin için iyiki varsın seni ailecek seviyoruz.

SaRışıN-Kedi

Kaliteli sohbetleri hoşnut olan insanların mekanı sizleride aramızda bekleriz.

kimsz

Hasretin dostlugun özlemin arkadaşlıgın oldugu güzel bir sohbet ortamı

KaRanLıktaN_KoRkuYoRum

Ben özlem 19 yaşındayım aranıza yeni geldim burası çok güzel hepinizi çok seviyorum.Sohbetleriniz muhabbetleriniz cani gönülden sımsıcak iyiki varsınız.iyiki gelmişim sizleride aramıza bekleriz.

panda

Adım akif 27 yasındayım muhasebedciyim hoş bir sohbet ortamı var

ÖzLem_FıRtıNam_

Saygının ve sevginin bulunduğu ortam sizde gelebilirsiniz.ücretsiz ve üyeliksiz olan sohbet mobil zsohbet.net sitemize cep telefonlarınızdan gelip bizimle sohbet edebilirsiniz.Bekliyoruz.

BaKıŞıNa_KurbaN_OLuRum

Canınızmı sıkıldı zsohbet.net ailemize dahil olun,iş temposu streslerinizde keyfiniz mi yok aramıza gelebilirsiniz.Bizler siz demek siz biz demek sizide sohbetimize bekliyoruz.

Frenkolli

seviyeli kurallı güzel bir yer herkese tavsiye ederm

GüLüŞüNe_YandıM

Ben sibel ilk defa sanal ortamındayım zsohbet.net ailesine iyiki geldim diyorum,çünkü hepsi ailem kardeşlerim abilerim oldu kocaman bir aile edindim.Bizlere bu ortamı sağlayan emek veren herkese teşekkür ederim

glima

Zevkli neşeli insanların oldugu bir yer

GoFReT

Sohbetin en güzel adresi sizde gelin sizde bizimle olun,burası sevenlerin sevilenlerin toplandığı en muhteşem platform bekliyoruz.

SabaH'GüneŞimmm

Ben hayal,21 yaşındayım burasını çok seviyorum aralarına bir saat oldu geldim ama kırk yıl sanki hepsini tanıyor gibiyim sizleri aramızda görmek isteriz

anGaraBeBeSi

Ben Lale bende yeni geldim,hayal arkadaşıma katılıyorum burası çok güzel iyiki bende geldim.Sevgi dolu insanlar var,sohbetleri hep sevecen,samimi sizide bekliyoruz.

Zafer

adım zafer zsohbet gördügüm en guzel sohbet sitesidir.

GüzeLLeR_GüZeLi

Buranın ortamı çok güzel,bende yeni geldim,herkes çok güleryüzlü,bana yardim ettiler,nickimi kaydetmeye kadar,hepsine güvenim sonsuz.Sohbetleri muazzam derecede keyif verici bekleriz

Hifa

Kaliteli sohbet sitesi,herkes birbirinden tatlı ve şeker bekleriz sohbetimize eşlik etmenizi

GüZeL_YüreKLim

ZSohbet.net ailesinin bir üyesiyim,sohbetleri muhabbetleri çok hoş insanlara sahip bir mekan,arkadaşlığın ve dostluğun en güzel adresi.

karamanlı

harika otesi zevkli sohbet yeri

Güneş

Ortamı guzel bır sohbet yerı

kermendere

Lazı türkü kürdü herkes var ayrım yok guzel sohbet odası gırgır şamata süper harika

Canımın'Canı

ilk defa böyle bir sunucuya geldim ama bir çok dostum diyebileceğim insanlarla tanıştım iyi ki gelmişim

kardes

havalı hos site sohbet 1 aya yakındır burdaymm

hayırsız

Bende yeni katıldım güzel dileklerim var hoş bir site.. herkesi beklerim ghüzel dostluklar icin

denizkizi

sevmenin ne demek olduğunu en iyi anlatan tek yer zsohbet.net

Kırmızıgul

bir site bu kadar mı güzel olur muhtesem ötesi

ŞaRıŞıN-GüzeL

Ben sibel zsohbet.net platformda yeniyim,aralarına yeni girdim,burasını çok sevdim,tatlı insanlar var hepsi cana yakın sizde gelebilirsiniz.

GülüŞü_Bir_CeNNeT

Kaliteli sohbetin adresi zsohbet.nettir.Burasını seveceğinize eminim.Gelin güzel şarkılarla güzel sohbetlerle bizimle olun.

Pinpinrik

şeker tadında bir ortam sohbet yerı

kaptan

begenmek ne demek hayran kaldım resmen

KenDiSi_öZeLim_

Ayaklarınızı yerden kesecek mutluluğun doruklarına çıkartacak sohbet sitesindesiniz.Sizleri bekliyoruz aramızda

Olum

Dosta güven düşmana korku veren huzur dolu sohbet yerı

O_BiR_StaR_

Ben ülkü 45 yaşındayım burada 4 aylık bir üyeyim,burasını herkese öneriyorum çünkü sohbetlerine kadar ince fikirli insanların sahiplenme duyguları yüksek olan insanlar var.

aLdırMa_GönüL

Hem mutlu olacağınız hemde sohbetlerinden hoşnut olacağınız insanların arasında mı olmak istiyorsunuz o zaman bekliyoruz.Gonullerinize taht kuracak bir yer

ŞIIR-GiBi-GöZLeRiN

Ben sevda burada güzel dostluklar kurdum daha ilk gün gelmeme rağmen,hepsinin kalbleri küçük ama sevgileri kocaman bir ailenin yanında olup onlarla tanıştığım için mutluyum.

pırlanta

zsohbetteki insanlar pırlanta gibiler çok sevecenler ben çok sevdim

buraktabak

Menfaatsiz güzel ortam

Yeliz

Kız erkek ayrımı yapılmıyan güzel bir mekan sohbet aılesı

SerÇeniN-GöZyaŞLaRı

Saygının sevginin en güzel sohbetlerin muhteşem ötesi olduğu sohbet sitesi

LoVe-YoU_

Kaliteli bir sohbet mi istiyorsunuz sizleri zsohbet.net sitesine bekleriz,ücretsiz ve üyeliksizdir.

gokhan

selam arkadaşlar adım gokhan nevşehirliyim zsohbet'e geleli 1 saat oldu ama çok efendi ve cana yakınlar her zaman geleceğim.

gülsüz

Ailem gibi gördügüm yer..

deve18

Çay tadında hos bir yer herkesi beklerim bende .))

RomaN-KıZı

Sevmek ve sevilmenin değerini bilen insanların sayısının kat kat gösterdiği sitedesiniz sizleri bekliyoruz

Tatli_bela

Zsohbet tatlı insanların yer aldığı en nezih sitedir.

RomaN-HavaSı

ZSohbet.net ailesinin bir üyesi olarak herşeyin en güzelini hakeden insanların yeri,mutluluğun ekseni,burası çok güzel sizde gelin çay kahve ısmarlayalım.

ÖmRe-BedeL

Sevginin,Saygının hoşgörünün maneviyat duygusu yüksek insanların olduğu yer,sizleride bekleriz.ömrünüze ömür katan bir site bekliyoruz.

LimoN

sevdigim bir ortam aksamları hele cok güzel bir sohbet yerı

hasta

yeni katıldım şahsen begendim yeni arkadaşlarıda bekleriz bu sohbet sitesine

Linda

zsohbet efendiliğin abidesi bir sitedir sizde gelin efendilik nasıl olur görün.hepinizi bekleriz.

Kartanesi

Zsohbet.net'e ilk geldiğimde sıcak kanlı insanların samimiyeti ilgi ve alaka göstermesi ile karsılaştım ve ilk karşılaşma anında zsohbeti çok beğendim ve burda kalmaya karar verdim ve 1 seneye yakın buradayım ve burada olmamı sağlayan sunucu sahibimiz Zeus'a emeklerinden dolayı ve bizi burada ekibe aldığı için çok teşekkür ediyorum burada 1 senedir güzel günlerimiz oldu burada olduğum için çok mutluyum iyi ki gelmişim ZeuS'un da emeklerinin karşılıgını alacağına inanıyorum hadi sizde bu guzel ortamda yer alın

Gülüsünü'sevdigim

gülmek hayatta en güzel eylemdir.Gülüşlerin hiç solmadığı mutlulukların her daim arttığı tek sohbet odası zsohbet.net

mustafa

merhaba adım mustafa zsohbet sahane ve nezih bir mekan herkesin gözü kapalı geleceği tek adres

Cevap bırakın