Ana Sayfa > abiye modasi > Namaz Elbiseleri

Namaz Elbiseleri

İnsanın en çok kendini bulduğu zaman, ibadet anıdır. Allah ’la buluşmanın en güzel anı namazdır..Allah ’a olan kulluğumuz sürekli namazla yücelir. Mümin ve mütedeyyin hanımefendiler için, namaz kılarken özel namaz elbisesini giyer ve namaz başörtüsünü de kullanarak Allah ’ın huzuruna çıkmak ister. Bu özen ve ihtimam namaza ve huzura çıkışımıza ne kadar saygı duyduğumuzun da göstergesidir. Seccadenizin yanında hazır olarak bulunduracağınız namaz elbiseleriniz işinizi kolaylaştıracaktır.Namaz için özel bir kıyafet yoktur. Önemli olan, tesettürü sağlayan, tenin rengini göstermeyen, vücut hatlarını belli etmeyen, temiz bir kıyafetle namaz kılmaktır. Namaz elbiselerinin en önemli unsuru, fiziki yapınıza göre robadan bol, bütünüyle ayak topuklarına kadar dökümlü olarak kalıpları çizilmiş, kesimi yapılmış ve dikişi ve kalitesi ile ibadetimize uygun olarak hazırlanmıştır. Üzerinize giymek için fazla uğraşmadan hafif kumaştan ferace havasında olan elbiseler, renk alternatiflerinin de artması ile beraber pek çok internet sitesinde yer almaktadır.

Namaz elbiselerinde şatafattan ziyade, sade ve zarif olması yeğlenir. Dikkati çeken ve namazın ruhuna aykırı bir görünüm veren kıyafetlerden kaçınmamız gerekir. Bu arada mümin ve mütedeyyin erkeklerim de kendilerine göre namaz kıyafetleri vardır. Onlar da bazıları şalvar, cübbe ve beyaz sarık da kullanmaktadırlar. Önemli olan namaz elbisesinin bol olması, özel olması, namazın ruhuna aykırılık teşkil etmemesidir. Misafirliğe, dostlarımızla buluşmaya giderken nasıl itina gösteriyorsak, namazda Rabbimiz ile buluşurken de öyle itina göstermeliyiz. Peki bir namaz elbisesi aldık ama nasıl olmalı? Namaz elbisesi alırken vücudunuza oturmamasına lütfen dikkat edin. Mümkünse yaka kısmı kapalı modelleri tercih edin. En azından boyun kısmı fazlaca açık modelleri almayın. Böylece vakit çıktı mı diye aceleye getirdiğimiz zamanlarda eşarbımızı düzgün bağlayamadığımızda boynum açıkta kaldı mı diye derdinden de kurtulmuş oluruz. Rabbinin huzuruna çıkarken üzerinize geçirdiğiniz gündelik bir kıyafet veya pantolonunuzun üzerine geçirdiğiniz bir etekten ziyade bu güzel buluşma için ayırdığınız bir elbise olması gerektiğine inanıyorum takdiri size bırakıyorum.Taleplerimizi birbiri ardına sıralarken boyun büktüğümüz makamın şanına layık olmasa da, bizi utandırmayacak, tertemiz elbiselerin örnekleri karşınızda..

Namaz Elbiselerinden Örnekler

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Kapalı Giyim Şıklığı başlıklı makalemizde abiye modelleri, kapalı etek modelleri ve tesettür 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Namaz Elbiseleri