Ana Sayfa > Sohbet > Muhabbet ve Sohbetin Kavram Güzellikleri

Muhabbet ve Sohbetin Kavram Güzellikleri

Hayat insana muhabbet ve sohbetle bir köprü kurar.Ya geç ya öl der.Bazen seçimi bırakır.Doğru cevabı yine bizim seçmemizi ister.Muhabbet ve sohbette öyledir.

Örneğin:Ağaca bir kalın ip atalım,ve düşmeyecek sallanacak kadar sıkı sıkı bağlayalım.Ağaç bizi istediğimiz yere kadar sallar,isterse feleğimizi ters çevirip düşmemizi de sağlar.Muhabbet ve sohbet böyledir.Ya mutlulukla yoluna devam edersin der,yada ne halin varsa gör.Kendi elinle mezarını kazdın der.Sonuçta pişman olmak için değil,çaba harcayıp pişman etmemeye çalışmaktır önemli mertebe.Muhabbet kadar sohbeti de ifade etmek güzel bir sevgidir.Sevgiyi saklamak zor aslında.Belki sevmek ve sevilmemeyi fark edememek ve anlayamamış olmak acıtıyor öfkelendiriyor.

Çokmu zor muhabbeti anlatmak?Muhabbet nasıl anlatılır?Bunu nasıl anlatacağını bilemediği için mi korkuyor sevgili muhabbetten?Muhabbet diyoruz da muhabbet nedir?Muhabbeti tanımak bilmek istemez miyiz?

isteriz elbette. Her yerde ve her zaman muhabbet ve sohbet kardeştir diyoruz.Muhabbetle sevgiyi yazdığımızda şiirlere kitaplara resimlere hatta duvarlara kaziyoruz.Sohbet ve muhabbet bunu anlayabilmek ve anlatabilmekten kaçıyoruz kimi zaman.Çünkü korkuyoruz görmekten acı çekmekten.

Mücadele etmek ister sevgi,Sevgisini gizlemeden,utanmadan haykırmaktır.Haykırırken etrafına zarar vermemektir.Sevgisi için mücadele eden,ederken de karşılık beklememek ister sevgi.

Can yücelin dediği gibi,sevgi affedebilmeyi içerir.Daha hoşgörülü olunur.Hem sevdiğine hem çevresine karşı insan daha bir affedicidir.Sevdikçe güzelleşir,güzelleştikçe daha bir sevecen olur.Kendine güven duyar,hayatının hiçbir alanında duymadığı kadar.Dünyayı yeniden keşfetmeye çalışır.Kötülükler yok olur.Hayatın anlamı sevgiyle muhabbetle daha bir başka hissedilir.

Bir önceki yazımız olan ARSUZ SOHBET SİTESİ 2019 başlıklı makalemizde Arsuz sohbet, chat ve kameralı sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Muhabbet ve Sohbetin Kavram Güzellikleri