Ana Sayfa > Sohbet > Muhabbet Ve Mutluluk

Muhabbet Ve Mutluluk

Mutluluk,herkesin peşinden koştuğu,ancak herkese nasip olmayan gizemli bir hazinedir.Muhabbet ederek mobil sohbet odalarında bunu hissederiz.Sonuçta duygumuz muhabbet ve sohbetle kat kat artar.

Muhabbet öyle bir mutluluktur ki,üzerine yüzlerce,binlerce kitaplar yazılsa,ciltler dolusu bilgiler sunulup paylaşılsa,bunu biz mobil sohbet odalarına anlatamayız.Ucu bucağı olmayan bir efsanevi gerçekliktir.

Mobil sohbet odalarına girenlerin kimisi muhabbet ve sohbet ettiklerinden bilgiler alır,kimisi gördüğü zaman kendisini içinde bulur.Öyle veya böyle mobil sohbet odalarına giriş yapanlar manevi bir takım çabası içerisindedir.

insanı yaratan en iyi bilendir.O insanlara gönderdiği yüce fermanında,birçok yerde buyuruyor ki,”Ebediyyen kalacağınız bir yer hazırlayacağım ve sizi orada mutlu kılacağım”diyor.Çünkü ebedi için yaratılan bir insanı,ebediyyen başkası mutlu kılamıyor.Sohbet ve muhabbet nasıl ki biz insanların hayatının parçası ise mutluluk ise onun yandaşıdır.Bu ebedî mutluluk mekanını Kur’an cennet diye nitelendiriyor,altından ırmaklar akar diyerek insan gönlünü o tarafa yönlendiriyor.

Dünyada cennet var mıdır dersiniz? Evet dünya cenneti vardır.işte dünyanın dünyadaki küçük bir cenneti ailesidir yuvasıdır. Nasıl mı? Ahiret inancıyla süslenen bir aile cenneti,firdevsî bir makama erişir ve o aile efradı için dünya mutluluklarının yaşandığı bir merkez,bir üst konumuna geçer.

Çünkü; Erkek,hanımına sadece güzelliği için bakmaz o zaman.Ebedî bir alemde ebedî arkadaşım gözüyle bakar artık. Yaşlanıncaya kadar değil,sonsuza kadar muhabbet besler. Hanımda kocasına ebedî yoldaşı gözüyle bakar.Böyle olunca mutluluk genişler.Maddi güzellikle sınırlı kalmaz.Çirkinleşince,fakirleşince,hastalanınca son bulmaz.işte o zaman mutluluk edebîyete yayılır.

Bu mutluluk ve muhabbetle gelen sevgi güzelliği,Ruhları kaplar atlas gibi libas gibi.Kalpleri kucaklar tatlı ve huzur gibi.Yürekleri sarar ince bir meltem gibi.işte muhabbetle gelen mutluluk böyle mutluluk olur.Ebedî ve daimi.Sevdiğiyle,sevgiliyle,sevgiyle beraber,hemde ebedî.O halde ne mutlu öyle muhabbetle gelen ebedî-ye.Ne mutlu muhabbetle ebedîye ye gönül verenlere.Ne mutlu ebedî muhabbete.Ne mutlu,mutlu sohbet anahtarını eline alanlara.

Zira ebediyet Muhabbettir.Zira Muhabbet ebediyetten gelen mutluluktur.

Bir önceki yazımız olan TEKİRDAĞ SOHBET SİTESİ 2019 başlıklı makalemizde chat, kameralı sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Muhabbet Ve Mutluluk