Ana Sayfa > Mobil Sohbet > Mobil Mirc Sohbet

Mobil Mirc Sohbet

Mirc nedir?ilk önce buna bir karşılık verelim değil mi?bilmeyenler için.

(irc) mobil sohbet odaları için en çok kullanılan programdır.Mirc ismini yapımcısı (Khaled-Mardam)bey-in,isminin baş harfinden almıştır.Mirc-in bir çok versiyonunda,program açılırken mardam bey-in fotoğrafda olduğu bir pencere ortaya çıkar.

Mirc,gelişen ve çığır açan bilgisayar teknolojisinin son kullanıcıdaki ilk karşılıklarından biriydi. internetin ilk amacı Akıllı cep telefonlarıyla birbiri ile iletişim kurmasıydı.mirc sayesindeyse artık mobil iletişim araçları yordamıyla insanlarda birbiriyle temas halinde olacaktı.Bu sayede artık insanlık iletişimsel olarak bir dönemece girmişti.Yüz yüze sohbetten bir sonraki(irc) den sorumlu önceki duraktı.Mirc mobil sohbet odalarına taşındığı için kolaylıklar sevdiklerimizle buluştu.Mirc bazılarımız için gençlik simgesidir.

Mobil sohbet odaları güzel dostlukların,hatta evliliklerin bile olduğu tertemiz ilişkilerin yaşandığı nostaljik sosyal ortamdır.Küçük şehirlerin yalnızlığını dindiren bir mobil sohbet odalarının sohbet ortamıdır.

Mirc (90-lı)-(2000-li) yılların başlarının en önemli programıdır. Khaled Mardamın yazdığı 10 sene yıl öncesine ait yazdığı irc sohbet programı mirc ile dünyanın her köşesinden milyonlarca insanın bilgisayarlarına ve gönüllerine giren bir zamanların eski ismidir.Şimdi ki zamanda mobil sohbet odalarına taşındı.

Gecenin bir vakti özletir kendini ama aslında özlenen mirc’de chat yapmak değil,internetin ücretsiz olması ve tanımadığımız insanlar tanışıp sohbet etmenin inanılmazlığıdır.

Mobil ile mobil sohbet odalarına girdiğimizde bazen hasretle kalsak da,üzgün olsak da bunun ölçümü az gözyaşı az acı ve sabırla beklemektir.Her mobil sohbet odalarının bir darası vardır ölçülür düşülür gerçek olan ağırlığı hacmi ile geri verir,yani fazla olan ağırlıklar atılır.

Bizim mobil sohbet ile mobil sohbet odalarına koyduğumuz inişli çıkışlı yokuşlu dönemeçli falan filan kurallar koymamızı sohbet odaları kabul etmez,kendisi sevdikleri kesin etki yapacak uyararak tüm insanlığı sevdirecek kuralları gelir konar mobil sohbet odalarında bir gönül-e. Seyreder mobil sohbet odalarına verdiği anlamlı heyecanı coşkuyu hüznü gözyaşını tüm olanları..

Bir önceki yazımız olan Mobil Sohbet Odalarının Bize Yansıttıkları başlıklı makalemizde chat, kameralı sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Mobil Mirc Sohbet