Ana Sayfa > Sohbet > KONYA SOHBET

KONYA SOHBET

Sevgili okurlarımız ve değerli dostlarımız bu yazımızda sizde Konya’nın coğrafi özellikleri ve Konya Sohbet hakkında bilgiler paylaşacağım.

Konya’nın Kuzeyinde Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, batısında Isparta, doğusunda Niğde, güneyinde ve güneybatısında Hatay ve İçel (Mersin) vardır. Konya’nın ilçeleri: Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Doğanhisar, Ereğli, Ermenek, Hadım, Ilgın, Kadınhanı, Karaman, Karapınar, Kulu, Sarayönü, Seydişehir, Yunak.

Konya adı nereden gelmiştir:Şehrin eski adının “tasvir” ya da “kutsal tasvir” anlamına gelen “ikan” sözcüğünden kaynaklandığı sanılmaktadır. Romalılar zamanında şehrin adı bir çok değişikliğe uğramıştır. Bizans kaynaklarında Takanion biçimini alan şehrin adı, yabancı kaynaklarda Conia, Cogne, Cogna, Konieh, Konia olarak geçmektedir. Araplar ise kente Kuniya demişler Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de kullanılan Konya adı günümüze dek gelmiştir.

Konyalı insanlar kendini her konuda eğitmiş belli konularda belirli bir seviyeye ulaşmış delikanlı sevimli cana yakın bir o kadarda adam gibi adamlardır.Konyalı insanlarda muhabbet etmeyi konuşmayı çok sever ağızları iyi laf yapmaktadır.
Konya IRC dünyasına katılmakla beraber sohbetlerin hiç susmadığı keyifli sohbetlerin oluşacağı güzel ortamlar yaratmaktadırlar. Konya Sohbet IRC dünyasında var olabilmek için kaliteli deneyimli IRC dünyasında bilgili Konyalı ve Türkiye’nin her bölgesinden her yasından misafirlerini ağırlamak ve bu aileye katabilmek için çok çaba sarf etmektedir.

Konya sohbet odalarında farklı tarzda konuların tartışıldığı fikirler üretildiği keyifli ve eğlenceli sohbetlerin oluştuğu sohbet sitesidir. Konya sohbet odaları da söyledir.Konya sohbet odası muhabbet odası,Chat odası, felsefe odası, geveze odası,İstanbul sohbet odası,İzmir sohbet odası Adana sohbet odasıdır.

Türkiye’nin 81 ilinden her yaştan insanları ağırlayan adam gibi adamların olduğu sohbet sitesidir.

Bir önceki yazımız olan Muhabbet Sohbet başlıklı makalemizde chat, kameralı sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – KONYA SOHBET