Ana Sayfa > Cinsellik > KADINLARI TANIMA KILAVUZU

KADINLARI TANIMA KILAVUZU

KADINLARI TANIMA KILAVUZU

Erkekler hep sundan sikayet eder; “Kadinlari anlayamiyorum!” Iste onlari tanimakta ve anlamakta sizlere yardimci olacak bir klavuz… Hangi kadin size uyuyor? “Ak kadin” mi “Pak Kadin” mi…. Yoksa siz bugüne kadar hep “Yak Kadin”i mi aramissizin?… Kadinlar çiçek olmasina çiçektir ama, onlari biraz daha detaylandirmakta fayda var…

AK KADIN

Evi siler süpürür durur. Camlar, kapilar, duvarlar ppiril pirildir. Bal dök yala, ama iste o kada. Baska bir sey arama… Kapida “Kirli ayaklarinla girme. Daha yeni temizledim, sakin kirleteyim deme. Usandim su evin kirinden pasindan” diye bagirir. Kocasi azicik itiraz edecek olsa, “Baskalari gibi eve temizlikçi kadin almiyorum, gene de yaranamiyorum” diye sizlanir.

PAK KADIN

Ikide bir banyo yapar, çamasir yikar. Kocasina, “Kirli elbiselerinle oraya oturma. Eve girer girmez banyoya! Su pis seyleri çikar da gir yataga” diye çikisir. Yatakta adama, “Aksama kadar çamasir, ütü beni yordu. Simdi seninle ugrasamam” diye sirtini döner. Ona göre, sadece yikamak, ütülemek hüner…

LAK LAK KADIN

Uyanir uyanmaz hemen baslar mesaiye. Yan komsuya günaydin demeye gider, oradan alt kata damlar. Aksama dek yüz kapinin ipini çeker. Ayakli gazetedir. Çene çalmayi çok sever. Lak lak etmekten yemek yapmayi unutur. Kocasini, “Bu aksam da peynir, ekmek, zeytin falan yiyiverelim. Üstüne de mis gibi çaylari içtik mi ohhhh!” diye avutur. Adam, “Her aksam böyle diyorsun. Midem sulu yemege hasret kaldi be!” diye diklenmeye kalkarsa, ” Bunu da bulamayanlar var, sükret haline” der, yani zeytin yagi gibi üste çikar ve onu susturur.

YAK KADIN

Içi seni yakar, disi beni. Süslenir, püslenir, alimi çalimiyla erkeklerin gönlünü yakar. Aynanin önünde onu mu giysem bunu mu.. derken ocaktaki yemegi yakar. Bütün parasini giyime kusama harcar. Böylelerine “süs biberi” derler, “Adamcagizin basini yakti” diye elestirirler. Bir sigara yakar, vitrinlere bakar. Ocagi açik biraktigini unutur, dükkan dükkan gezerken evi bile yakar!…

BAK KADIN

Evdeki kiri, tozu görmez ama sokaktan kimler gelip geciyor, komsulara kimler girip çikiyor, hepsini görür. Bir gürültü duysa bakmak içcin hemen kosar. Televizyon ekranina, vitrinlere bakmaya bayilir. Bir eve gittiggi zaman kadinin giydigi giysilerden, evdeki esyalara kadar her seye bakar, yorum yapar. Tabi ikide birde aynaya bakar kendini inceler. 🙂

TAK KADIN

Mücevheri pek sever. Kolarina bilezikler, boynuna kolyeler, kulagina küpeler takar. Akli fikri altin gümüs takilardadir. Birini çikarir öbürünü takar. Bazen de üçünü besini bir arada takar. Eve gelinceye dek pesine erkekleri takar, ama kendisi kimseyi takmaz. Kuyumcularla senli benlidir. Kocasinin boynuna bir halka takar pesinden sürükler durur…

SOKAK KADIN

Gözü hep disardadir. Gezmeyi çok sever. Sabah evden bir çikar sokak sokak dolasir, turistik sosyetik yerlere gider. Sokakta tanistigi insanlarla hemen kaynasir. Eve girmeyi cani istemez. Orada bile pencereden sokaga bakar durur. Güzel havalarda parklarda, sokak kapisinin önünde oturur. Biraksalar sokakta yatar. Böylelerini ya koca kendisini, ya da kendisi kocasinin basindan atar. Bu tür kadinlara halk arasinda “sokak süpürgesi” derler.

ATAK KADIN

Erkeklerin kadinlari ezdigi inancindadir. Ikide bir de onlara çatar, “Bizi köle gibi kullaniyorsunuz” diye suçlar, oysa kendisi kocasinin parasini yer, vaktini kadin derneklerinde, toplantiarda, panellerde geçirir, evine hiç bakmaz. Kocasi biraz söylenecek olsa, “Zaten siz erkekler hep böylesiniz. Bizleri eve zincirlerle baglamak istersiniz” der, ondan bir hediye almadan barismaz.

BATAK KADIN

Ali’nin külahini Veli’ye, Veli’nin külahini Aliye giydirir. Erkek gibidir veresiye alis veris eder. Borç takmadigi esnaf yoktur. Yakalanacagini anlayinca mekan degistirir. Makyajiyla erkeklerin akillarini baslarindan alir, ” Buyrun efendim. Dükkan sizin. Ne isterseniz alin. Para önemli degil” dedirtir. Koca taksit ödemekten illallah eder. Karisinaa biraz yaklacacak olsa “Dur ne yapiyorsunn? makyajimi > bozacaksin” sacina el atsa, “Aman saçimi bozacaksin. Ikide bir de kuaför parasi veremem, zaten borcum var kendisine” yanitini alir.

HAK KADIN

Hem disarida hem evde calisir. Isten gelir gelmez dis kiyafetini çikarmaya vakit bulamadan mutfaga girer, yemege, bulasiga el atar. Salatayi yapar, sofrayi kurar, kocasinin önüne koyar, aksam da onun gönlünü yapmaya çalisir Cumartesi pazarin keyfini çikaramaz. Tatil yapamaz. Evi temizler, çamasir yikar, her tarafi siler süpürür, çocuga bakar ama genede kimseye yaranamaz. Kocasi kendisini soguklukla suçlar, hisim akraba, hiç bizi arayip sormuyorsun der. Konu komsu burnu büyük, kimseyi begenmiyor diye dedikodu eder. Tam bir oh çekip oturdugu sirada kocasi bir bardak su ister. “Kalk kendin al” dese suç olur.

Bir önceki yazımız olan Hatunu Etkilemenin Yolları başlıklı makalemizde Hatunu Etkilemenin Yolları ve kız etkileme yolları hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – KADINLARI TANIMA KILAVUZU