Ana Sayfa > Sohbet > KAYSERİ SOHBET

KAYSERİ SOHBET

Sevgili ve değerli okuyucularımız simdi size bu yazımızda Kayseri ‘ nin coğrafi özellikleri hakkında bilgiler vereceğim.

Kayserinin kuzey ve kuzeybatısında Yozgat, kuzey ve kuzeydoğusunda Sivas, doğusunda Kahramanmaraş, güneyinde Adana, güneybatısında Niğde, batısında Nevşehir bulunan güzel bir ilimizdir. Kayserinin İlçeleri:  Bünyan,  Develi, Felahiye,  İncesu, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar dır. Kayserinin Ovaları: Kayseri ovası, Develi ovasıdır. Kayseri’nin Akarsuları: Kızılırmak, Sarımsaklı suyu, Zamantı ırmağıdır. Kayseri’nin Gölleri: Akköy Baraj gölü, Engir gölü, Sarımsaklı baraj gölü,  Sarıgöl, Sultan sazlığı,  Tuzla gölü, Yay gölü.

Kayseri adı nereden gelmiştir: Kentin adı Hitit döneminin sonuna değin “Kainisti” olarak kullanılmıştır. M.Ö. XII-IX. yy.’larda kent “Mazaka” adını almıştır.  Daha sonraları Mazaka, Eusebeia’ya dönüşmüş, ileriki yıllarda Karaisarei olmuştur. VII. yy.’da Araplar kenti ele geçirdiklerinde Karaisarei adını Kayseriyye’ye çevirmişlerdir. Daha sonra Selçuklu ve Osmanlıların  geçen ilin adı söyleniş kolaylığı sebebiyle Kayseri haline gelmiştir.

Kayseri Sohbet dünyasına katılmasıyla birlikte sohbet dünyasına başladığı ilk andan şimdiye kadar adından devamlı söz ettirmektedir. Kayseri Sohbet sitesi sohbet odaları bakımından çok zengindir. Kayseri sohbet Odası, Yetişkin sohbet odası, kameralı görüntülü sohbet odası, Sesli sohbet odası, mobil sohbet odası, Chat odası,  muhabbet odası, zurna sohbet odası, laklak sohbet odası, geveze sohbet odası,  Felsefe odası, İstanbul sohbet odası, Adana sohbet odası, Osmaniye sohbet odası, Mersin sohbet odası gibi bir çok bölgenin sohbet odaları aktif bir şekilde bu sohbet odalarında sohbet edilmeyi beklemektedir. Her sohbet odasında kendi yöresinden yetkilisi bulunmaktadır. Örneğin Mersin sohbet odasının yetkilisi Mersin de yaşayan xxx rumuzlu arkadaşımızı görevlendirmiştir. Adana sohbet odasının yetkilisi Adana da yaşayan aaa rumuzlu arkadaşımızın görev alması gibi. Her sohbet odasının yetkilisi kendi bölgesinden seçilmektedir. Bu yetkili bayanlar bu sohbet odalarında sohbeti oluşturmakta ve yeni gelen misafirlerimizi sıcak sevecen ılımlı ve kibar şekilde karşılayıp gelenlerin bu sohbet odalarından memnun kalması ve o sohbet odasına hayran kalması için yetkili bayanlar yeni gelen misafirleri bu sohbet odasına bağlayabilmek için çok dil dökmektedir.

Kayseri sohbet sitesinde yetişkin yaşça büyük olgun insanlarında oldukça yoğun olduğu gözlerden kaçmamaktadır. Kayseri Sohbet sitesinin çoğunluk yaş oranı yetişkinlerde %60 genç oranı %40 tır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Odaları ve Sohbet Sitelerinin Tercih Edilme Nedenleri başlıklı makalemizde chat, İstanbul sohbet ve kameralı sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – KAYSERİ SOHBET