Ana Sayfa > Sohbet > İNTERNETİ NASIL DOGRU KULLANABİLİRİZ

İNTERNETİ NASIL DOGRU KULLANABİLİRİZ

Sevgili okurlarımız değerli dostlar simdi size bu yazımızda İnternet’i nasıl doğru kullanabiliriz bu konuyla ilgili bir yazı paylaşacağım.

Sizin de bildiğiniz gibi İnternet insanların saatlerce vakitlerini bilgisayar başında harcayarak keyifli vakitler geçirmek isteyenler internet ortamlarına girerek kimisi bilgi amaçlı kimisi farklı amaçlarla internette sörf yapmaktadır. Teknolojiyi iyiye bilgi öğrenme amaçlı kullananların dışında bazı insanlar kötüye kullanmakla beraber internet ortamlarından saatlerce çıkmamaktadır.

Anne ve babalar çocuklara küçük yasta teknolojiyi ellerine vererek çocukları internet ve teknolojiye bağlamıştır. Çocuklar bile saatlerce bilgisayar başından kalkmamakla beraber internette sınırsız bir şekilde vakit öldürmekte ailesiyle bile internette harcadığı zamanı ailesiyle geçirmemektedir. Küçük yaştaki çocukların internette gezmesi çok faydalı olmamakla beraber çocukların karsılarına istemedikleri farklı görüntüler siteler karşılarına çıkmaktadır. Niyeti kötü insanlar çocukları kandırabiliyor.. Bunun için ailelerin yapması gereken önlemler şunlardır.

  •  Bu yüzden ailelerin çocuklarına internette saatlerce vakit geçirmesini önlemelidir.
  • Çocukların internet ortamında yeni arkadaşlıklar edinmesine fırsat vermemelidir.
  • Çocukların internette gezdiği ortamları takip edip kötü ortamlara girmesini kontrol altında tutmak.
  • Çocukların internet ortamında başına gelebilecek herhangi bir sorunda ailesine danışmasına yârdim istemesini uygun bir dille anlatmak
  • İnterneti aşırı ve sınırsız kullanmasını önlemek.
  • Kötü zararlı ortamlara girmesini önlemek için bazı ortamları yasaklamak engel koymaktır.

İnternet ortamında saatlerce kalan çocukların hem fiziki hem pskolojisine etki etmektedir.

İnsanlarımızın çoğu saatlerce internet ortamlarında sörf yapmakta sohbet sitelerine  girerek sohbet odalarında sohbet ederek yeni insanlarla tanışarak  yeni dostluklar arkadaşlıklar edinmekte. Hatta bazı insanlar bunu aşırıya kaçırıp evleneceği insanları bile sohbet odalarında  aramaktadır. Sohbet odalarına girerek saatlerce vakitlerini geçirmektedir.

Her yaşta insanlar İnternet’ten Sohbet odalarına, mobil sohbet odalarına, yetişkin sohbet odalarına, sesli sohbet odalarına, kameralı sohbet odalarına akın etmektedir. Buralarda vakitlerini öldürmekle beraber ailesinden çevresinden uzaklaşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan HOLLANDA SOHBET başlıklı makalemizde chat, Hollanda sohbet ve kameralı sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – İNTERNETİ NASIL DOGRU KULLANABİLİRİZ