Ana Sayfa > ana sayfa > İki Dil Bir Bavul Film izle

İki Dil Bir Bavul Film izle

-İki Dil Bir Bavul 2009 Türkiye / On The Way To School / Yerli Yapım-IMDB Puanı: 7.7/10Tür: Dram
Yönetmen: Orhan Eskiköy, özgür Doğan
Senaryo: Orhan Eskiköy
Yapımcı: Orhan Eskiköy, Pieter Van Huystee
Görüntü Yönetmeni: Orhan Eskiköy
Müzik: özgür Doğan, Zeynel Doğan
Süre: 1 saat 21 dk
Gösterim Tarihi: 23 Ekim 2009 (Türkiye)Belgesel niteliğinde ve tamamen hayatın içindeki gerçeklerden alınmış bir film. Üniversiteden yeni mezun olmuş genç bir öğretmen, hayatında o taraflara hiç gitmediği, uzak bir Kürt köyüne atanır. Buradaki insanlarla anlaşma zorluğu çekmedir. Aynı şekilde, sınıftaki öğrencilerine de hiç bir şey öğretemez çünkü kendisi Kürtçe bilmediği gibi, köydeki nüfusun çoğunluğu da Türkçe bilmemektedir. Zaman içinde bu sorunu kendi yöntemleriyle aşmaya çalışacak olan genç öğretmen, yine de bu yalnızlık içinde pes etmemeye çalışacaktır.
Ülkemiz gerçeklerini tüm çıplaklığıyla ve objektif bir biçimde yansıtan çok başarılı bir yapım. Öğretmenlik mesleğini tercih eden genç arkadaşlarımızın çok yakından bildiği bu durumları bizlerle sinema perdesi aracılığı ile paylaşıyorlar. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyor, iyi seyirler diyoruz.FİLM SİTEMİZDEN KALDIRILMIŞTIR.

Bir önceki yazımız olan Bornova Bornova Film izle başlıklı makalemizde dram filmleri, genel ve yerlİ filmler hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – İki Dil Bir Bavul Film izle