Ana Sayfa > Sohbet > HİNDİSTAN SOHBET

HİNDİSTAN SOHBET

Sevgili okurlarımız bu yazımızda size bu yazımda Hindista’nın tarihi ve coğrafi özelliklerinden bahsedeceğim.

Güney Asya’da devlettir. Kuzeyden Çin, Nepal, Bhutan; doğudan Myanmar Birliği (eski Birmanya), Bangladeş, Bengal Körfezi güneyden Hint Okyanusu, batıdan Umman Denizi ve Pakistan ile çevrilidir. Hindistan Yarımadası’nın büyük bölümünü kaplayan, kuzey yarımkürede yer alır.

Ülkenin resmi dili Hintçe (Urdu), nüfusun % 30’unun ana dili olup, 6 kuzey devletinde yaygın olarak konuşulur. Hintçe’nin çok çeşitli lehçeleri vardır.1965’e kadar Hintçenin yanı sıra
resmi dil olan İngilizce, o dönemden bu yana ortak dildir.

Başlıca kentleri: Bombay, Kalküta, Madras, Bangalore, Haydarabad, Ahmedabad, Kanpur, Nagpur, Luck-now, Poona, Surat, Caypur, Indore Bhopal, Vadodara, Ludhiana, Kalyan, Haora, Madurai, Benares (Varanasi), Patna, Agra, Allahabad.

Kurşun, çinko, gümüş, manyezit, dolomit, alçıtaşı, fosfor üretimleri küçük boyutlardadır.

Hindistan tarihi doğal kaynakları bakımından dünyanın en güzel şehirlerindendir. Hindistan sohbette insanlar doğal güzelliklere tarihi değerlere önem vermektedir.Bu özelliklerinden dolayı yabancı turistleri sohbet sitesine akın ettiğinden dolayı sohbet dünyasında turist akımına uğramaktadır.Bu sohbet sitesinde insanlar birbirlerini daha yakından tanıması açısından sohbetlerini yabancı dille konuşarak sohbetlerini devam ettirmektedir.Yabancı dille sohbetler çok eğlenceli çok keyifli çok mutluluk vericidir.

Hindistan sohbet sitesini yabancılar ve Türkler akın etmekle beraber bu sohbet odalarında dertlerini sıkıntılarını paylaştığı yeni dostlar edindiği bir nebze olsun sıkıntılarından kurtulup rahat bir nefes alabilecek huzurun devamlı var olduğu sohbet sitesidir.Sohbet siteleri arasında ilk 5e girecek Sohbet sitesi Hindistan sohbet dir.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Nedir başlıklı makalemizde chat, kameralı sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – HİNDİSTAN SOHBET