Ana Sayfa > Cinsellik > SENİ SEVİYORUM demeye korkuyorlar

SENİ SEVİYORUM demeye korkuyorlar

SENİ SEVİYORUM demeye korkuyorlar

Evli erkeklerin yüzde 19’unun eslerine bir kere bile olsun seni seviyorum demedikleri ortaya çikti. Uludag Üniversitesi’nin arastirmasinda 55 yas üstü kadinlarin ise eslerini daha çok sevdikleri belirlendi

ULUDAG Üniversitesi ‘Kent Tarihi ve Arastirmalar Merkezi (KETAM) ve Yerel Gündem 21′ isbirligi ile gerçeklestirilen arastirma ile evli erkeklerin sevgi sözcüklerinden bihaber olduklari ortaya çikti.

Doçent Dr. Fehamettin Akin baskanligindaki çalisma gruplari Bursa’ da 755 kadin ile yaptigi “Kadinin Yasam Seviyesi Kalitesi ve Kadin Sorunlari Profili” arastirmasinda, evli kadinlarin yüzde 81′ i eslerine güzel sözler söylüyor. Bununla birlikte, eslerinden hiçbir sevgi sözcügü duymayan kadinlarin oraninin ise yüzde 19 oldugu belirlendi. Bu kadinlarin kocalari bir kere bile “seni seviyorum” demedi.

Evli kadinlarin 25-44 yaslari arasinda eslerinden seviyoruma benzer sözleri duyduklari ifade edildi. Arastirmada bir diger ilginç sonuç ise evli kadinlarin yasi ilerledikçe eslerine daha da baglandiklarinin belirlenmesiydi. Esini seven kadinlarin orani yüzde 82.2 iken sevmeyenlerin orani yüzde 17.2 oldu. Eslerini sevmeyen kadinlar 18-24 yas grubunda (yüzde 17.2), eslerini seven kadinlar ise 55 yas ve üstü grup (yüzde 96.9) idi.

Kaderine razi olanlar

“Ev içi siddete nasil tepki gösterirsiniz?” sorusuna ise evli kadinlardan ilginç yanitlar geldi. “Beni hiç dövmez” diyenler yüzde 41.8 , “Evi terk ederim” diyenler yüzde 19.9 iken kaderine razi olanlar yüzde 5.5′ lik dilimi olusturdu.

Bir önceki yazımız olan Kopamayan Erkeğin Mesajları başlıklı makalemizde cinsel konular kopamayan erkek, iliskiden kopamamak ve Kopamayan Erkeğin Mesajları hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – SENİ SEVİYORUM demeye korkuyorlar