Ana Sayfa > ana sayfa > Dilekler Zamanı Film izle

Dilekler Zamanı Film izle

-Dilekler Zamanı / Zeit der Wünsche 2005 / Yerli-Yabancı Ortak Yapım-IMDB Puanı: 7.9/10 (89 oy)Tür: Dram
Yönetmen:Rolf Schübel
Senaryo: Tevfik Başer
Yapımcı: Kadir Sözen
Süre:1 saat 58 dk
Oyuncular: Tim Seyfi, Lale Yavaş, Selin İşcan, Erhan Emre,
Anna Tarkhanova, Ariella Hirshfeld, Hilmi Sözer, İdil ÜnelDoğu Anadolu ’da yaşayan Melike ve Mustafa, 1960 ’lı yıllarda Almanya ’nın ülkeye niteliksiz işçi aramasından dolayı ayrı düşerler. Mustafa Almanya ’ya çalışmak için gider ve onunla birlikte giden binlerce insan gibi, uzun zaman haber alınamaz. Aradan geçen yıllarda Melike, babasının zorlamasıyla yaşlı birisiyle evlenir ancak mutsuzdur. O da Almanya ’ya işçi olarak kaçar ve Mustafa ile tekrar bir araya gelirler. Ancak, peşlerinden gelen Melike ’nin yaşlı kocası onların peşini bırakmayacaktır..Anadolu ’dan koparak, yıllar önce Almanya ’ya çalışmaya giden 1. nesil insanlarımızın yaşadıkları dramı anlatan bu film, aynı zamanda bir aşk hikayesini de içeriyor.. Biraz uzun olmakla beraber, izlemeye değer bir yapım olan Dilerler Zamanı filmi için sizlerin de yorumlarınızı bekliyor, iyi seyirler diyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sen Ne Dilersen izle başlıklı makalemizde dram filmleri, genel ve yerlİ filmler hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Dilekler Zamanı Film izle