Ana Sayfa > Cinsellik > Aşk Sembolleri

Aşk Sembolleri

Aşk sembolleri…

Ask garip bir oyun. Ayrica garip olan sadece askin kendisi degil, ayni zamanda askin sembolleri de oldukça farkli. Gelin askin sembollerine birlikte bir göz atalim…

Ejderha
Ejderha özellikle çinde büyük bir önem tasiyor. Çünkü ejderha üretkenligin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor. Ayrica bu yil “Ejderha” yilindayiz… Ilgilenenlere duyurulur!

Gül
Gül antik astrolojide Venüs’ün ve askin simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamini hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayri olacak.

Yumurta
Yumurta Yahudilerde, Hiristiyanlarda ve ayni zamanda filozoflar için üretkenlik anlamini tasiyordu.

Elma
Havva’nin Adem’i bastan çikartmasi elmaya baglaniyor. Herhalde o gün bugündür de elmanin erkekleri bastan çikarmak için kullanilan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet dogal.

Timsah
Gambia’da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocugunuz olurmus. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyaci yok.

Nisan yüzükleri
Hayatini birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nisan yüzükleri çok eskilere dayaniyor. Güncelligini de hala yitirmedi.

Ay
Gece tanriçasi Sirona’nin simgesi olan ay, ayni zamanda üretkenligin de bir simgesi.

Yilan
Yilan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliginden ötürü cinsellikle karsilastiriliyor.

Salatalik
Freud için dik duran hersey erkeklerin cinsel organini simgeliyor, özellikle rüyalarda. Ayrica daha antik çagda bile dik duran nesneler tanrilarin cinsel organini simgeliyordu.

Dudaklar
Kirmizi dudaklar her zaman kadinlarin cinsellige hazir olduklarini ve birseyleri arzulamaya basladiklarini gösteren bir simge olmustur.

Kurbag
Eskiden kurbag gören kisinin ikizleri olacagi düsünülürmüs. Ayrica kadinlarin kurbag gördüklerini söylemeleri cinsel iliskiye girmek istediklerini belirtirmis.

Bir önceki yazımız olan Aşkı 'sıcak' tutun başlıklı makalemizde aşk tavsiyeleri, Aşkı sıcak tutun ve Aşkı yaşatmak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Aşk Sembolleri