Ana Sayfa > Cinsellik > Kadın ve Erkek arasındaki 46 temel fark

Kadın ve Erkek arasındaki 46 temel fark

Kadın ve Erkek arasındaki 46 temel fark

ErgenlErkeklerin sivilce sorunu daha fazladir.Bu da daha çok testosteron hormonundan kaynaklanmaktadir.Bu hormon yag bezlerini uyarir ve derideki gözeneklerin tikanmasina,dolayisiyla da sivilceye neden olur.

VücuErkeklerin vücut kokusu kadinlardan çok daha güçlüdür.

Saldi Erkekler kadinlardan daha saldirgan olup bedensel güç kullanimina daha egilimlidirler.Bunun açiklamasi da testosterona baglanmaktadir.Buna karsilik kadinlar kelimelerle saldirir ve savasirlar.

Spor: Spor konusunda erkekler kadinlardan daha hizlidir ancak kadinlar daha dayaniklidirlar.

Kan: Erkeklerde 4.5,kadinlarda 3.6 litre kan vardir.Erkek kani daha koyu kivamlidir,bir damlasinda 1 milyon kan hücresi vardir.Toplam olarak erkeklerde 1 santimetreküp kanda 5 milyon alyuvar vardir,bu da kadinlara kiyasla yüzde yirmi fazlalik demektir.Erkeklerin tansiyonu da kadinlardan yüksektir:140/88.Bu deger kadinlarda 130/80dir.

AIDS: Her dört AIDS hastasindan sadece biri kadindir. Nedeni ise kadinlarin baskin olan X krozomundan iki tane tasimasidir. Çünkü bir saglikli, bir hasta gene sahip olsalar bile saglikli gen hasta gene baskin çikar ve hasta degil tasiyici olurlar. Erkeklerde ise Y geni hastalikli X genini baskilayamaz.

Yüzme Yetenegi: Kadinlar derilerinin altindaki yag tabakasi nedeniyle daha iyi yüzerler.

Yas Dönümü: Kadinlar menopoz döneminde ates basmasi,uykusuzluk, sismanlama, gece terlemeleri ve vajina kurulugu gibi belirtiler yasarlar.Erkekler andropoz denen yas döneminde hemen hemen hiçbir bedensel belirti yasamazlar.

Vücut Isisi: Erkeklerin vücut isisi kadinlardan daha yüksektir

Su: Erkek vücudunun yüzde 60-70’i sudan ibarettir.Kadin vücudundaki su orani ise yüzde 50-60 arasindadir.

Cinsel Organlar: Ana cinsel organlar erkekte vücudun disinda bulunur ve kolayca yaralanabilir.Kadinda vücudun içine gizlenmis olup korunmadadir.

Iskelet: Erkeklerin omuzlari daha genis , kollari ve bacaklari daha uzun, kemikleri daha agir, eklemleri de daha büyüktür. Buna karsilik kadinlarin kalça kemikleri daha genis, eklemleri daha esnektir.

Ses Telleri: Kadinlarin ses telleri daha kisa oldugundan sesleri daha tizdir.

Vücudun Agirlik Noktasi: Omuz ve kalça iskeletleri farkli oldugundan, kadinlarin agirlik noktasi erkeklerinkinden daha asagidadir.

Duyu Organlari: Kadinlarin isitme ve koklama duyulari daha güçlüdür. Buna karsilik erkekler isiga karsi daha hassastir. Erkek gözü ayrintilari daha iyi seçer.

Enerji Harcamasi: Erkekler hareketsiz halde,vücudun metrekaresi basina ortalama 39,5 kalori yakarlar.Kadinlar ise 37 kalori. Erkegin günlük kalori ihtiyaci 2700 kalori, kadininki 2000 kaloridir.

Yag: Erkeklerde kadinlarinkinin yarisi kadar yag dokusu vardir. Kadinlarda yag dokusu vücudun yüzde 27’sini olustururken, bu deger erkeklerde yüzde 15’tir.Kadin vücudunda erkeklerden 3,5 kg daha fazla yag vardir. Yag, erkeklerde karin bölgesinde toplanirken kadinlarda daha çok kalça, baldir ve göbekte yogunlasir.

Hastaliklar: Erkekler hayatlari boyunca kadinlardan ortalama 40 gün daha az hastalanirlar.

Dirsek: Kadinlar erkeklere kiyasla kollarini dirsekten 6 derece daha fazla açabilirler.

Kromozomlar: Erkek ve disilerde toplam 46 kromozom vardir. Bunlarin yarisi babadan, yarisi anneden gelir. Bu 46 kromozomun içinden iki tane cinsiyet hormonu vardir ki; bu erkekte XY, kadinda XX olarak bulunur.

Saçlar: Kadinlarin saçlari daha sik ve daha dirençlidir. Saç kökleri iki milim daha derinde oldugu için erkeginki kadar çabuk dökülmez.

Deri: Erkeklerin toplam 1,8 metrekare, kadinlarin 1,6 metrekare derileri vardir.Kadini derisi daha ince ve kuru,bu yüzden de daha hassastir. Erkekte ter bezleri ve deri alti yag bezleri daha fazla oldugundan derisi yaglidir ve daha çok terler.

Mastürbasyon: Erkeklerin yüzde 93’ü, kadinlarin yüzde 62’si kendini mastürbasyonla tatmin eder.

Akcigerler: Erkeklerin akcigerleri kadinlarinkinden yüzde 50 daha genis hacme sahiptir.

Yemek: Ayni kilodaki kisilerden, erkekler kadinlardan daha çok yemek ihtiyaci duyarlar;çünkü metabolizmalari daha hizlidir.

Antikorlar: Kadinlar daha çok antikor üretirler, bu yüzden de erkeklere kiyasla bakteri ve virüs hastaliklarina daha seyrek yakalanirlar.

Aglamak: Kadinlar erkeklerden 5 kat fazla aglarlar.Genellikle de saat 19.00-22.00 arasi.

Beyin: Erkek beyni yüzde 14 daha agirdir.Buna karsilik kadinlarda iki yarim küre arasindaki iletisim daha iyidir.

Dölleyebilme Yetenegi: Erkekler ileri yasa kadar, kadinlar ise menopoza (yaklasik 50 yas civari) kadar dölleyebilme ve döllenebilme yetenegine sahiptir. Erkeklerde sicakligin artisiyla dölleyebilme yetenegi azalir. Kadinlarin döllenmeye müsait olduklari en uygun olan oda sicakligi 17 derecedir.

Safrakesesi Tasi: Kadinlarin yüzde 20’sinde, erkeklerin yüzde 8’inde safrakesesi tasi olusur.

Kalp Atisi: Erkeklerin kalbi daha büyüktür ve daha yavas çarpar: Dakikada ortalama 72. Bu deger kadinlarda 80’dir.

Gelisme: Bulug çagina kadar kizlar erkeklerden daha hizli büyürler (10’a 8 oraninda). Erkek çocuklar 14-15 yaslari arasinda gelismeye baslarlar ve 20 yasina kadar bu büyüme gerçeklesebilir. Kiz çocuklari en hizli 12-13 yaslari arasinda gelisirken 17-18 yasinda bu gelisme durur.

Sicaklik Duyarliligi: Kadinlar kalin yag dokulari nedeniyle soguga daha dayaniklidirlar.

Yaslanmak: Erkekler kadinlardan daha hizli yaslanirlar. 55 yasindaki bir kadin bedensel gücünün yüzde 90’ina sahiptir. Oysa ayni yastaki bir erkek gücünün sadece yüzde 70’ine sahiptir. 35 yasindaki bir erkegin damar sistemi 50 yasindaki bir kadininkine esdegerdir. Buna karsilik kadinda sadece cilt daha ince oldugundan çabuk yaslanip kirisir. Kadinlar yaslanma olayini psikolojik olarak erkeklerden çok daha kolay kabullenirler.

Kaslar: Erkekler kadinlardan yüzde 50 oraninda fazla kas gücüne sahiptir. Bulug çaginda erkeklerde kas hücrelerinin sayisi 20 misli, kadinlarda 10 misli artar. Erkekler kadinlardan üçte bir oraninda daha güçlüdürler.

Bulug: Erkekler bulug çagini 10-15,kadinlar 9-14 yaslari arasinda yasarlar.

Yasam Süresi: Erkeklerin ortalama omrü 71,5 yil, kadinlarin 78 yildir.

Bacaklar: Erkeklerin bacaklari daha uzun ve kaslidir. Bu yüzden kadinlardan daha hizli kosar, daha uzaga ziplarlar.

Vücut Ölçüleri: Erkek ortalama 175 cm boyunda ve 73,5kg agirligindadir. Gögüs çevresi 98,5cm , beli 80,4cm’dir. Kadin ortalama 160cm boyunda olup 61,2kg’dir. Gögüs çevresi 90,1; kalça genisligi 96,5cm; beli 74,3cm’dir.

Adem Elmasi: Girtlaktaki adem elmasi adli çikinti sadece erkeklere hastir.

Solunum: Erkekler dakikada ortalama 16 kez soluk alip verir. Kadinlar ise dakikada 20-22 kez soluk alip verir. Her iki cinsin günde soluduklari miktar ise ayni olup 12 bin litredir.

Cinsel Organda Tüylenme: Genital tüylenme,erkeklerde göbege kadar çikarken kadinlarda göbegin altinda yatay bir çizgide biter.

Bir önceki yazımız olan İŞTE İDEAL ERKEK başlıklı makalemizde ideal bir erkek, ideal erkek nasıl olmalıdır ve İŞTE İDEAL ERKEK hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – Kadın ve Erkek arasındaki 46 temel fark