Ana Sayfa > araba > 2014 Formula E yarış otomobili Spark-Renault SRT_01E, CES

2014 Formula E yarış otomobili Spark-Renault SRT_01E, CES

0 elektrikli, tek koltuklu Formula E yarış otomobili Spark-Renault SRT_01E, Las Vegas ’taki ilk sürüşünde otomobilseverlerin karşısına çıktı. Spark-Renault SRT_01E, Eylül 2013 tarihinde Frankfurt Otomobil Fuarı ’nda gözler önüne serilmesinin ve Paris yakınlarındaki La Ferté Gaucher ilk yarış pisti deneyiminin ardından yarışseverlerin karşısına çıkarak yeni bir çığır açtı.
Spark-Renault SRT_01E, ABD ’nin Las Vegas şehrindeki Tüketici Elektroniği Fuarı ’nda (CES) teknoloji tutkunu bir kalabalığın önüne ilk kez çıktı. Otomobili Brezilyalı yarışçı Lucas di Grassi kullandı. Grassi, araçla şehir merkezindeki Mandalay Bay ’e hareket etmeden önce Las Vegas Strip boyunca ilerledi.
Bu ilk dinamik gösteri sürüşü, motor yarışlarında ve elektrik motorlu araçlar dünyasında lider marka olan Renault ’nun teknik ortak olarak katkıda bulunduğu 0 elektrikli araçların yarışacağı Formula E ’nin artık bir gerçek olduğunu kanıtlıyor.
Renault Sport Technologies CEO ’su Patrice Ratti: “Renault ’da bulunan herkes 0 elektrikli Spark-Renault yarış otomobilini, Las Vegas ’ta teknoloji tutkunu bir kalabalığın önünde gözler önüne sermekten çok büyük gurur duyuyor. Bu çalışma, son birkaç ay boyunca tüm teknik ortaklar tarafından yürütüldü ve sonuçta araç Renault ’nun yüksek yarış standartlarını yansıtır hale geldi. Bizler ortaya çıkan sonuçtan çok memnunuz. Mühendislerimiz de Spark, Dallara, McLaren, Williams ve Michelin ile yakın çalışmasına devam ederek Spark-Renault SRT_01E ’yi daha da geliştirmeye ve şampiyona başladığında tüm takımların 0 elektrikli bir yarış otomobili ile yarışmasını sağlamak üzere gayret gösterecekler.”

Bir önceki yazımız olan 2015 Porsche 911 Targa 4S (test sürüşü) başlıklı makalemizde 911 Targa 4S, Araba Videoları ve Porsche hakkında bilgiler verilmektedir.


Bilgilendirme 1: Üstteki Sohbete Giriş Tıkla yazan resme tıklayarak bu konuda diğer kullanıcılarımızla sohbet edebilirsiniz.
Bilgilendirme 2: Aşşağıdaki yorum yap bölümünden bu konu hakkında fikirlerinizi diğer kullanıcılarımızla paylaşabilirsiniz.
Bilgilendirme 3: Yorum yapmak ve diğer kullanıcılarımızla sohbet etmek için sitemize üye olmanız gerekmemektedir.
Bilgilendirme 4: Sitemizde yorum yapmak veya sohbet etmek tamamen ücretsizdir.

Etiketler: , , , , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Sohbet – 2014 Formula E yarış otomobili Spark-Renault SRT_01E, CES